Máte naspořenou solidní sumu a fakticky neustále myslíte na to, že peníze mohou ztrácet na hodnotě? Aby ne, míra inflace se neustále zvyšuje a už v loňském roku se zastavila na 3,2 %. Ideální je proto peníze nějakým vhodným způsobem investovat. Alternativ je poměrně hodně a v mnohých případech na své hodnotě neztratí vůbec, případně je možné své jmění ještě navýšit. Ideální volbou je dnes investice do zlata. Proč? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Nemusíte investovat miliony

Jestliže si budete chtít pořídit jako investici nějakou nemovitost nebo pozemek, zaplatíte nemalou sumu. Investice je to sice v současné době velmi výhodná, nicméně nákladná. Zlato si lze koupit klidně i za několik tisíc korun. Záleží jenom na vás, kolik chcete investovat. Počítat můžete s tím, že jeho hodnota určitě klesat nebude. Naopak to vypadá, že se postupně šplhá nahoru. Není se čemu divit, vždyť zásoby světového zlata se aktuálně ztenčují. Dít se tak bude nepochybně dál.

Neplatíte DPH

Pořízení zlata je výhodné i v tom, že nebudete platit DPH. Zlato je totiž od této daně osvobozeno. Budete-li investovat do nemovitostí nebo kryptoměn, případně čehokoli dalšího, bez platby DPH se rozhodně neobejdete. Při investování do zlata není na rozdíl třeba od kryptoměn nebo akcií nutné znát aktuální situaci na burzách.

Zlato lze koupit v mnoha podobách

Je to tak. Rozhodně není nutné nakupovat zlaté cihly, i když jejich obliba je vcelku vysoká. K dispozici jsou třeba v pražském Obecním domě, kde sídlí Pražská mincovna, zlaté slitky či mince. Volit je tedy možné jakékoli podoby nejdražšího kovu. K dispozici je tady zlato té nejvyšší kvality ověnčené mnoha certifikáty. Zakoupit si zlato lze pochopitelně u této společnosti také online z pohodlí domova. Učinit tak můžete přímo na www.zlate-mince.cz.