Ačkoliv si to mnoho jedinců neuvědomuje, ani moderní plastová okna nedokážou příliš těsnit, pokud se o ně nestaráte správně. Namísto tepelného pohodlí a úspor se můžete dočkat jen profukování a zbytečného utrácení za neefektivní vytápění. Na co si musíte dávat pozor?

Lehká domácí péče

Mnoho malých, a přesto účinných kroků můžete snadno realizovat svépomocí. Bavíme se hlavně o údržbě gumového těsnění oken. Tato důležitá součást okna si zaslouží alespoň jednou ročně nastříkat silikonovým olejem, který jí zaručuje dlouhodobou pružnost a vyšší odolnost. Nezapomeňte ani na pravidelné mytí a promazávání pantů i kování.

Tím se dostáváme k poněkud složitějším činnostem, které byste měli nechávat na odbornících. Dobrou volbou jsou třeba profesionálové z firmy servis oken Ostrava. Ti za vás v mžiku udělají veškeré náročnější úkony – seřízení polohy ve všech směrech, výměnu poškozeného těsnění, nastavení zimního režimu, výměnu zastaralých dílů a podobně.

Pamatujte na to, že zmíněné úkoly jsou důležité především před tuhou zimou. Nedoléhající a špatně napolohovaná okna totiž zaručeně snižují účinnost topení, což se projevuje ve vysokých nákladech i neustálém chladu. V létě zase budete muset zbytečně moc pouštět klimatizaci.

Účinné zastínění

Tito odborníci se zároveň specializují i na rolety den a noc Ostrava. Nejdříve k vám přijedou a provedou zaměření požadovaných prostor zcela zdarma. Poté vám navrhnou ideální možnost a sdělí případnou částku.

Budete si moci vybrat rovnou ze tří druhů roletových kazet – otevřené, polo kazety a maxi provedení. V čem se mezi sebou vlastně liší? Mrkněte se na výše vložený odkaz a ihned se před vámi objeví odpověď. Chcete-li si užívat 100% pohodlí, řekněte si o variantu s elektrickým ovládáním.