Vybíráte vhodný vysoušeč rukou do vaší umývárny? Vybíráte-li mezi vysoušečem a papírovými ručníky, přečtěte si, která z variant je hygieničtější.

Šíření bakterií a virů zabráníme správným sušením rukou

Optimální mytí rukou a správné sušení pokožky je zásadní pro omezení šíření choroboplodných zárodků. Jak dokazují výzkumy, po umytí rukou je použití papírových ručníků zásadní způsob, jak odstranit všechny přetrvávající bakterie a viry na pokožce rukou, a jak nejúčinněji zabránit jejich šíření po předmětech, kterých se naše ruce později dotknou.

Za účelem minimalizace roznášení těchto choroboplodných zárodků a zlepšení hygieny ve vaší umývárně, je čas odpojit elektrické vysoušeče rukou a nainstalovat hygienické zásobníky pro papírové ručníky. Proč? Papírové ručníky jsou totiž schopné odstranit až 71 % bakterií a virů z pokožky rukou při sušení oproti elektrickým vysoušečům, které odstraní pouhých 23 % a navíc přispívají ke šíření choroboplodných zárodků v oblasti umývárny vlivem foukání mikrokapiček kontaminované vody do ovzduší.

Jaké papírové ručníky vybrat?

Pro umývárny doporučujeme používatskládané papírové ručníky Papernet, vyrobené ze 100% celulózy, které vynikají vysokou jemností, pevností a savostí. Navíc jsou designově bílé a v umývárnách se stanou estetickým doplňkem.

Další papírové hygienické pomůcky

Pokud vybíráte další papírové hygienické pomůcky například do ordinací nebo salonů, hodit se budou například papírové podložky na vyšetřovací lůžka. Ty jsou vyrobené z pevné a vysoce savé celulózy. Materiál je dermatologicky testovaný, nedráždí pokožku ani sliznice. Každá role je zvlášť hygienicky zabalená ve folii a perforace umožňuje jednoduché odtrhnutí na požadovanou délku, kterou lze po použití snadno vyměnit a ekologicky recyklovat. Papírová podložka na vyšetřovací lůžko se stane důležitým pomocníkem při zajištění vysoké úrovně hygieny v oblasti vyšetřovacího lůžka.