Vrtání otvorů do kovu není tak snadná záležitost, jak se možná zdá. Spousta kutilů, ale i velké množství profesionálních řemeslníků si sice pořídí kvalitní vrtačku, ale pak k vrtání používají levné vrtáky ze supermarketu. Nejenže je vrtání s nimi daleko obtížnější, ale ani výsledek práce za moc nestojí. Otvory jsou nepřesné, obzvláště pokud vrtáme otvory velkého průměru nevhodným vrtákem. K tomuto účelu je totiž nejvhodnější použít vrták jádrový, který nemusí odvrtávat celý objem díry, ale v podstatě vyřízne pouze její obvod. Vyvrtat tímto způsobem díru i o průměru několika centimetrů je naprostá hračka i s použitím běžné ruční vrtačky.

Jaký jádrový vrták použít

Přestože jádrový vrták seženete i v hobby marketu, pokud chcete, aby výsledek vaší práce byl skutečně perfektní, měli byste se zaměřit na jádrové vrtáky renomovaných světových výrobců, jako je například německá firma Karnasch Professional Tools, která nabízí špičkovou kvalitu za rozumnou cenu. Jejich výrobky jsou celosvětově uznávány pro svou prvotřídní kvalitu. Vrtání otvorů do prakticky jakéhokoli kovu, od běžné konstrukční oceli, přes kolejnice až po nerezovou ocel je pro ně snadné, a to dokonce i pod úhlem. Vrtáky Karnasch Professional Tools zvládnou bez potíží i tak odolné materiály, jako je hardox a weldox. Tímto vrtákem do nich dokážete vytvořit zcela přesné otvory s minimálním úsilím.

Vrtáky Karnasch Professional Tools dováží do ČR firma Cominvest CZ

Základem dobře odvedené práce jsou kvalitní nástroje. V sortimentu firmy Cominvest CZ, která se zaměřuje na dovoz nástrojů a nářadí od renomovaných výrobců, najdete právě takové. Kromě všech možných vrtáků, brusných a řezných kotoučů nebo vysoce kvalitních nástrojů, jako jsou vrtačky, či frézy, zde najdete i vhodné prostředky, pokud vás zajímá například čištění laku auta.