Asi každý z vás dnes k životu potřebuje mít alespoň trochu kvalitní mobilní telefon, počítač, potažmo notebook. Tato zařízení, kdysi velmi drahá, si dnes lze pořídit za výhodných podmínek. Zejména tehdy, zvolíte-li repasovanou techniku.

V první řadě je dobré si uvědomit, oč v případě repasovaných přístrojů jde. Méně informovaní lidé se často domnívají, že jde o nekvalitní zboží, za které se vůbec nevyplácí utrácet, protože má krátkou životnost a není na něj takové spolehnutí jako na zcela nové produkty. To však rozhodně nemusí být pravdou, vyberete-li si repasované telefony a notebooky od osvědčeného prodejce.

Jak probíhá příprava repasovaných zařízení před jejich prodejem?

Kupříkladu repasované notebooky DELL pořídíte za velmi atraktivní ceny. Jsou až o desítky procent nižší nežli v klasických prodejnách, kde vám nabídnou zcela nové, nevybalené zboží. Repasované přístroje již sice mají něco za sebou, ale stále mohou být v bezvadném stavu. Často jde třeba o notebooky, které byly využívané někde v kancelářích firem. Jsou tedy zpravidla hodně výkonné.

Před tím, než se vám repasované telefony či notebooky dostanou do rukou, prodejce je důkladně prověří a zkontroluje jejich stav tak, aby byly plně funkční. V případě, že najde nějakou drobnou závadu, opraví ji, potažmo poškozené součástky vymění za nové. Zároveň dojde k přeinstalování softwaru, aby byl počítač čistý a neměl v sobě nic od předchozích uživatelů.

Záruka na repasované modely

Repasované telefony a notebooky mívají minimálně půlroční záruční lhůtu. U vybraných prodejců se však můžete setkat s tím, že tuto povinnou záruku sami o sobě prodlužují. To jen dokazuje, že svým produktům věří a vy s nimi budete spokojeni, a to mnohem déle nežli jen pár měsíců.

Ceny nejlevnějších repasovaných notebooků DELL, což je mimochodem jedna z nejpopulárnějších značek v oblasti výpočetní techniky, se pohybují klidně pod 10 tisíc korun. Za zcela nové produkty byste přitom dali až dvojnásobek. Jedná se tedy o značnou finanční úsporu.