Takřka polovina tuzemských společností má sídlo v hlavním městě, ovšem ve většině případech se jedná pouze o virtuální adresy. Česká legislativa povoluje, aby na jedné adrese bylo napsáno i několik firem. Dokonce se v Praze nachází jedna čtyřpatrová budova, ve které podle obchodního rejstříku sídlí takřka čtyři tisíce společností. Proč se tedy podnikatelé rozhodují pro virtuální sídla? Důvodů je hned několik.
Praha je finanční, obchodní a kulturní město, kde se podnikání rozbíhá mnohem rychleji než někde v malé vesnici. Zároveň na své vizitce budete mít atraktivní sídlo nedaleko centra, což vyzdvihne vaši prestiž a zvýší důvěryhodnost. Nicméně začínající byznysmeni nemají dostatek finančních prostředků na to, aby si pronajali kancelář v metropoli, a proto využívají virtuální sídlo firmy.
Jak virtuální sídlo funguje?
V současné době digitální nomádové pracují z různých koutů světa, avšak potřebují mít nějaké zázemí i v České republice kvůli korespondenci. Virtuální sídlo je správnou volbou. Jak to tedy všechno funguje? U zprostředkovatele si objednáte sídlo společnosti v Praze, které si necháte zapsat i do obchodního rejstříku. Obrovskou výhodou je, že fyzicky se na dané adrese nemusíte vůbec nacházet.