Pokud máte dostatek spánku, přesto se každé ráno do práce budíte ospalí a unavení, je třeba něco změnit. Potíže často nastávají v důsledku používání nevhodné postele, potažmo nekvalitní matrace. Svoji roli ale leckdy hraje také absence kvalitních záclon a závěsů v oknech.

Proč v ložnici nesmějí chybět záclony a závěsy?

Možná ani neregistrujete, kolik světla do vaší ložnice proudí během nočních hodin skrz nezastíněná okna. Zvláště tehdy, bydlíte-li ve městě, případně někde u rušné silnice. Světla z pouličních lamp a reflektorů projíždějících automobilů mohou velmi narušovat váš spánek, což se samozřejmě projeví přes den, neboť si tělo nemohlo v noci řádně odpočinout. Proto jsou závěsy a záclony v oknech ložnice takřka nezbytnými doplňky.

Jak vybrat bytový textil do ložnice?

Záclony a závěsy v ložnici je vždy lepší mít až na zem, nikoliv jen pod parapety oken. Lépe totiž „utěsní“ okna a dovnitř místnosti pak v nočních hodinách neproniká tolik světla zvenčí. V pokoji tím pádem máte větší tmu, což přispívá ke zdravějšímu spánku a odpočinku organismu.

Do ložnice není zapotřebí volit nějaké pestré záclony, klasika v podobě bílých modelů je zcela dostačující. Důležité je, aby plnily svoji funkci. Závěsy pro změnu vybírejte spíše tmavé a husté, pak skrz ně nepronikne prakticky žádné světlo.

Kvalitu spánku rozhodně nepodceňujte. Abyste si dokonale odpočinuli, pečlivě volte nejen dostatečně prostornou postel s měkkou matrací, ale také prodyšné a jemné povlečení. V neposlední řadě je pak nutné neopomenout ani zmíněné záclony a závěsy do oken. Každičký detail může hrát roli, což poznáte během pracovního dne. Dokonale odstíněný pokoj s kvalitním lůžkem je základem k tomu, abyste přes noc mohli načerpat potřebnou energii.