Práce v realitách zní pro mnoho lidí jako sen. Dostatek volného času, práce tak, jak si ji uspořádáte, pestrá pracovní náplň. Skutečně je ale všechno tak sluncem zalité? Musíme vás varovat – nikoliv odradit od práce realitního makléře, ale varovat.

Jak vypadá práce v realitách? To, co se říká, je pravda. Doopravdy si můžete uspořádat pracovní den podle sebe, tedy ráno odvézt děti do školy, poté pracovat, a odpoledne je zase vyzvednout z kroužků. Také si můžete o prázdninách udělat klidně měsíční dovolenou, pokud vám stačí příjmy ze zbylých jedenácti měsíců. Práce realitního makléře se totiž vykonává jako OSVČ. Nejste tedy zaměstnancem realitní kanceláře, pracujete sami na sebe s podporou kanceláře.

Plat realitního makléře se odvíjí od jeho zásluh

Stejně jako u jiných OSVČ, i v realitách tedy platí, že si vyděláte přesně tolik peněz, kolik si zasloužíte. Jste placeni od práce. Plat realitního makléře, který je schopný, může být vysoce nadprůměrný. Pokud o sobě ale víte, že se nedokážete donutit do práce, stotisícovou výplatu opravdu neočekávejte. Ti nejlepší makléři jsou opravdu pracovití, peníze nemají zadarmo.

Odměna za zásluhy je však na druhou stranu výbornou příležitostí začít s prací v realitách jen na částečný úvazek. Realitním makléřem nebo makléřkou se lze stát při mateřské dovolené nebo za účelem přivýdělku. Není nutné pracovat vždy hned na full time.

Práce vás určitě bude bavit

Jste znudění ze současného zaměstnání? Realitní makléř činnosti střídá, takže vás tato práce určitě bude bavit. Chvíli jste finančním a právním poradcem, pak terénním pracovníkem, následně asistentem a psychologem. Musíte se vcítit do role klientů, navázat s nimi hlubší vztah a nabídnout jim přesně to, po čem touží.

Nejde o snadný úkol. Pokud na něj máte dost odvahy, přečtěte si více o tom, jak se stát realitním makléřem.