Nemáte peněz nazbyt, a tak se chystáte vytvořit web vlastními silami? Pokud nemáte znalosti kódování a programování, raději se do toho nepouštějte. Amatérsky udělaný web se pozná na první pohled a rozhodně to není nic, co by vám v očích zákazníků přidalo. Spíš naopak.

Lidé na internetu jsou vybíraví, navštěvují pouze weby, jež jsou pěkné, nabízí jim informace, které hledají, jsou přehledné a dobře strukturované. Samozřejmě se musí dobře zobrazovat na každém zařízení včetně malých obrazovek mobilních telefonů. Vážně tohle všechno zvládnete?

Profesionální web nemusí být až tak drahý

Záleží, na jakou společnost se obrátíte. Na ty, co si účtují podezřele nízké ceny, si dávejte raději pozor. Možná by stvořili něco podobného jako vy vlastními silami, takže tudy cesta opravdu nevede.

Cestou, jak ušetřit, je tvorba webových stránek na WordPressu. Dostanete profesionální web se vším všudy, přitom vás nebude stát celé jmění. Vývojáři ho totiž postaví na již existujícím redakčním systému, který jim dává spoustu možností a výrazně urychluje práci.

Web na WordPressu pro vás má jen samé výhody

Výhodná cena je jen první z nich. Že je web postavený na systému WordPress, není na první pohled poznat. Design se dá přizpůsobit na míru, systém funguje jen v pozadí a odborníci vám na něm vytvoří, co potřebujete. Jednoduché webové stránky, online aplikaci či e-shop.

Jelikož je WordPress celosvětově rozšířený, existuje pro něj mnoho šablon, pluginů a návodů. V budoucnu určitě nebudete mít problém s úpravami, i kdybyste se nakonec obrátili na jinou firmu. S WordPressem umí celá řada vývojářů. Vždycky je však lepší, když si najdete jednoho spolehlivého partnera, který se o vaše online působení postará. Jím může být například firma AJAS, jež se stará i o navazující služby online marketingu, jako jsou PPC reklamy, SEO atd. I ty jsou nezbytnou investicí, pokud chcete v tom obrovském internetovém prostoru být vidět.