Moderní LED svítidla mají mnoho podob, takže nabídnou využití víceméně kdekoliv. Jejich hlavními přednostmi je nízká spotřeba energie v kombinaci s efektivním a výkonným svícením. Snadno tak vyřešíte i osvětlení větších venkovních ploch. Kam všude se LED svítidla hodí a podle čeho vybírat ten správný typ? S tím vám pomohou praktické rady v tomto článku.

Efektivní osvětlení venkovních ploch

Pro efektivní a výkonné osvětlení i větších venkovních jsou za potřebí výkonná svítidla. S tím si hravě poradí efektivní LED svítidla pro průmysl. Dokážou osvětlit parkoviště, okolí výrobních hal a podobně. Kromě klasického zapínání pomocí časového spínače se může jednat také o svítidla s pohybovým senzorem. Vždy je však jejich výhodou výkonné svícení v kombinaci s nízkou spotřebou energie.

Zdroj světla ve skladech

Výkonné LED osvětlení skladu přinese možnost pracovat po delší dobu. Snadno tak vytvoříte optimální pracovní podmínky. Kromě využití v průmyslu najdete v nabídce také svítidla vhodná například pro osvětlení tělocvičny nebo zimního stadionu. V takovém případě jde zpravidla o větší světelné panely schopné vyvinout dostatečné rozptýlené světlo ideálně po celém prostoru.

LED svítidla jsou vhodná i do prostředí se speciálními nároky

Protože při svícení s pomocí LED svítidel téměř nevzniká odpadní teplo, hodí se i do takových prostor, jako jsou sklady a haly, kde hrozí riziko výbuchu. Jde o speciální LED svítidla do výbušného prostředí. Takový zdroj světla bez problémů snese i náročné podmínky a velkou zátěž v podobě změn tlaku, vlhkosti, teploty a podobně. Odolnost proti prachu i vodě tak vytváří osvětlení s možností využití i v náročných podmínkách, kde by jiné svítidlo nemělo šanci obstát. Vsaďte tak na kvalitní řešení a nebudete litovat.