Svět nebankovních půjček je hodně otevřený a nedá se říct, že by byl nějak na ústupu ze scény. Situace je totiž spíš přesně opačná, zajímá stále tisíce lidí – nejen ty, pro které je někdy problém vyjít do výplaty, když zaměstnavatel zase posunul termín. Při půjčce tohoto formátu není potřeba dokládat příliš mnoho osobních údajů, vlastně postačí jen ty základní. Zdlouhavé vyřízení? Ale kdeže, bude to sotva pár minut!

Žádné poplatky předem, všechny detaily budete znát obratem

Bez čekání a bez kompromisů, jednoduše se dočkáte během okamžiku. Krátký kontaktní formulář a rychlá půjčka je brzy na světě. Co vlastně do jednotlivých kolonek vyplnit? Tak především, je třeba doložit zdroj příjmů, kvůli změně legislativy, která proběhla s koncem roku 2016. To ale samozřejmě není všechno, je zapotřebí…

·        Jméno, příjmení a další ze základních kontaktních údajů, mimo jiné také včetně plné adresy trvalého bydliště.

·        Číslo bankovního účtu, kam se mají zaslat peníze. Dispoziční právo nestačí, musí být veden na jméno žadatele nebo žadatelky.

·        Číslo občanského průkazu. To zajistí plnou identifikaci žadatele o půjčku. Není třeba uvádět, s kým žijete nebo v jakém bytě.

Je to vlastně snadná práce, ale musíte si ještě dobře vybrat – to je alfou a omegou světa nebankovních půjček. A z několika desítek poskytovatelů se možná volí ta pravá nabídka docela těžko, že? Není ale proč zoufat, je tu náš nezávislý srovnávač, díky němuž budete mít okamžitě mnohem lepší přehled o aktuální situaci na trhu. Půjčky nejsou žádná věda, ačkoliv se tak možná na první pohled přeci jen trochu tváří.

Jak minimalizovat riziko? Vlastně jednoduše, nedávejte svou důvěru někomu, o kom vlastně dohromady nic nevíte, podobné je to nakonec i v životě. Pokud jde o firmu, kterou dobře znáte už z dřívějška, určitě není třeba žádných obav. Pokud tomu tak ale není, zjistěte si co nejvíce informací, přímo klíčové bude přečíst si také nějaké reference. Stejně jako při nákupu elektroniky, musíte vědět, na co se připravit. Pokud budou informace, které najdete, spíše negativní, určitě se můžete zeptat na půjčku i jinde – trh je přece v tomto směru naprosto volný a svobodný a půjčka není nic složitého…