Stal se někdo z vašich blízkých obětí nezaviněné dopravní nehody a vy nyní řešíte, jak postupovat k získání odškodnění od pojišťovny vozidla viníka nehody? Odškodnění nemajetkové újmy pro pozůstalé představuje odškodnění duševních útrap. Víte, v jaké výši se v roce 2019 pohybuje?

Rozhodnutí Nejvyššího soudu

Není tomu tak dávno, kdy Nejvyšší soud vydal rozhodnutí sloužící k jednoduššímu odškodnění duševních útrap pro nejbližší příbuzné zesnulého. Základní částkou náhrady duševních útrap je přitom stanoven dvacetinásobek průměrné mzdy za rok, který předcházel smrti poškozeného.

Rámcová částka pro odškodnění duševních útrap

V roce 2018 činila průměrná mzda 31 885 Kč. Na základě toho je tedy možné určit rámcovou částku pro odškodnění duševních útrap pro nejbližšího příbuzného, která by tedy byla ve výši 637 700 Kč. Tato částka přitom není koncová. Může být totiž ještě modifikována, a to vždy s ohledem na specifické okolnosti případu.

Odškodnění duševních útrap totiž ovlivňuje celá řada dalších faktorů. A zároveň kvalifikované vyjednávání s pojišťovnou viníka nehody, u níž pozůstalí odškodnění uplatňují.

Obraťte se na specializovanou advokátní kancelář

Ztratili jste při dopravní nehodě vašeho blízkého? Obraťte se na specializovanou advokátní kancelář, která vám pomůže s vymožením odškodnění, na které máte nárok. Kromě odškodnění za úmrtí totiž máte nárok i na odškodnění nákladů na pohřeb a výživu pozůstalých.

Pro více informací ze světa odškodnění dopravních nehod navštivte web www.odskodneninehody.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup