V současné době stále více lidí vstupuje do škol a snaží se získat magisterský nebo inženýrský titul, bakalářský už prý dnes nic neznamená. Jelikož ale přibývá studentů, ubývá těch, kteří pracují rukama. Jenže právě o řemeslníky a šikovné pracovníky, kteří umí zacházet s kladivem nebo bruskou, je zájem.

Aktuálně se Česká republika nachází v době zaměstnanecké krize. Stále více podniků hlásí, že hledají schopnou pracovní sílu, kterou bude platit zlatem. Jenže schopných pracovníků, kteří umí pracovat rukama, bohužel není. Proto pokud se rozhodujete, jestli nastoupit do maturitního oboru nebo jestli se raději vyučit řemeslníkem, zvolte řemeslo. Dnes totiž platí, že řemeslo má zlaté dno.

Řemeslo s sebou nese celou řadu výhod

Samozřejmě skvělý plat není jediný důvod, proč byste se měli vyučit třeba truhlářem, soustružníkem nebo brusičem. Důvodů je vícero. Například si nebudete kazit oči prací u počítače, také vás nebudou bolet záda nebo za krkem z neustálého vysedávání za pracovním stolem. Budete mít pohyb, což povede ke zlepšení vaší fyzické kondice. A se zlepšením fyzické kondice jde ruku v ruce i shození pár přebytečných kilogramů.

Navíc bylo dokázané, že při práci rukama podporujete svou činnost mozku. Váš mozek tedy nebude zakrňovat.

Pracovníci, kteří se aktuálně nejvíce hledají

To, že řemeslo má zlaté dno, již bylo zmíněno několikrát. Nabízí se však otázka, jaké konkrétní profese se hledají, o jaké konkrétní pracovníky je dnes největší zájem. Podle nedávných průzkumů postrádají schopné zaměstnance jak firmy působící v automobilovém průmyslu, tak strojírenské společnosti, jako je MSC MetPro, a. s., kde se materiály pálí nebo rovnají, ale také hledají zaměstnance i firmy působící v kovovýrobě.

Abychom však byli konkrétní, hledají se hlavně brusiči, soustružníci, také mechanici nebo taktéž operátoři výroby, obráběči či zámečníci, skladníci a řidiči vysokozdvižných vozíků.