Stále přemýšlíme o tom, jak co nejlépe zařídit výrobní haly, kanceláře nebo prostory, ve kterých pracujeme. Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou roli zde sehrává správné osvětlení?

LED osvětlení je úsporné

V dnešní době snad již neexistuje nikdo, kdo by pro kanceláře nebo výrobní haly používal zastaralý způsob osvětlení pomocí klasických žárovek. LED panely a další prvky jsou vhodné pro malé kanceláře, ale také velké prostory. LED průmyslové osvětlení totiž dokáže výrazně zvýšit efektivitu osvětlení a zároveň snížit cenu za elektrickou energii. LED osvětlení se tak stává naprosto běžnou součástí mnoha nových i stávajících prostor.

Intenzita ovlivňuje ostrost vnímání předmětů

S osvětlením si můžete nechat poradit od specializované firmy. Pokud totiž dochází k poddimenzovanému osvětlení, má to velmi významný vliv na kvalitu práce našich zaměstnanců. V místě, kde je světla nedostatek, se nám mnohem hůře koncentruje. Jsme ospalí a produktivita práce přirozeně klesá. Navíc intenzita světla ovlivňuje také ostrost, s jakou vnímáme předměty.

Neutrální, studené, nebo snad teplé?

Tyto tři intenzity světla promlouvají do celkového vzhledu pracovního prostoru velmi významně. Zatímco teplé světlo s hodnotou 3500 Kelvinů se hodí pro relaxační místnosti a prostory, studené světlo zvyšuje efektivitu, se kterou se pouštíme do práce. Studené světlo se pohybuje okolo hodnot 5000 Kelvinů. Zde se dá říci, že se jedná o vhodnější světelný zdroj. Ještě ale existuje jedna intenzita světla.

Barevná teplota podobná přirozenému světlu

Kdo by si nepřál pracovat v místě, kde je světlo podobné tomu venkovnímu. Tomu, které vytvořila příroda a člověk se snaží o jeho napodobení. Když zvolíte barevnou teplotu okolo 4500 Kelvinů, získáváte zlatou střední cestu. Toto světlo pracovníky neruší, nestimuluje, neunavuje. Jedná se o běžné denní světlo, které znají z venkovního prostředí.

Nejlepší prostředí pro práci je v barevné teplotě světla okolo 4500 Kelvinů.